45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015 Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus |

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

VIDEO

maxresdefault

FAMA 2015 | ZGŁOŚ SIĘ!

WIĘCEJ
maxresdefault12

FAMA 2014 | ZOSTAŃ WRESZCIE SOBĄ!

WIĘCEJ
maxresdefault1

FAMA 2014 | CO SŁYCHAĆ? feat. CZUJESZ TO? / MIEJSCOVNIK

WIĘCEJ
maxresdefault

FAMA 2012 | DZIK(A) FAMA

WIĘCEJ

Aktualności

Weekend na Warszowie z Polskim LNG © fot. Filip Gawroński

FAMA Z POLSKIM LNG

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z działań realizowanych w ścisłej współpracy ze spółką Polskie LNG (www.polskielng.pl), Sponsorem Strategicznym festiwalu 45. Fama Międzynarodowy Kampus Artystyczny.NIEPEWNE SYTUACJE © fot. Joanna Kurdziel Morytko

WERDYKT FESTIWALU FAMA 2015

Jury festiwalu 45. FAMA Międzynarodowy Kampus Artystyczny, w składzie: Bogusław Bojczuk, Darek Foks, Janusz Grzywacz, Adam Klocek, Wojciech Kowalski, Mateusz Marek, Alicja Sawicka postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIE i tytuł LAUREATA FESTIWALU:

w kategorii „TĘDY DROGA” – otrzymuje GRUPA FAMA DZIECIOM,

w kategorii „FESTIWALOWY COME BACK” – otrzymuje SZYMON WÓJCIŃSKI,

w kategorii INSPICJENT – otrzymuje MACIEJ JASZCZYŃSKI,

w kategorii DZIENNIKARSTWO – otrzymuje KLAUDIA MAZUR oraz BOGNA SAYNA,

w kategorii LITERATURA – otrzymuje JOANNA PACHLA,

w kategorii FOTOGRAFIA – otrzymuje LIUDMYLA OVSIIENKO,

w kategorii MULTIMEDIA – otrzymują AUTORZY FILMU I WYSTAWY „MASKA”,

w kategorii SZTUKI SCENICZNE – otrzymuje GRUPA NIPLODRAM,

w kategorii WOKALISTA – otrzymuje PAWEŁ IZDEBSKI,

w kategorii ZESPÓŁ MUZYCZNY – otrzymują: PANGRAJ oraz FALSE MONTH,

wyróżnienie solowe w kategorii MUZYKA – otrzymują: MARCELI LUŚNIA (z zespołu Tres Hombres) oraz WOJCIECH KUREK (z zespołu Dach).

NAGRODĘ ORGANIZATORA za pozytywny wkład w procesy organizacyjne festiwalu, ufundowaną przez byłych i obecnych dyrektorów Famy, w wysokości 500 zł, otrzymuje ANNA SZNEJFUS.

NAGRODĘ ORGANIZATORA za pozytywny wkład w procesy organizacyjne festiwalu, ufundowaną przez byłych i obecnych dyrektorów Famy, w wysokości 500 zł, oraz NAGRODĘ W KATEGORII „NAJBARDZIEJ ZAPRACOWANI FAMOWICZE” – weekend dla 4 osób w Zdunach ufundowany przez Joannę Woźniak oraz 222 zł ufundowane przez firmę „Argus – Ochrona Międzyzdroje” – otrzymuje FESTIWALOWY SERWIS FOTOGRAFICZNY I AUDIO-VIDEO w składzie: Joanna Kurdziel-Morytko, Piotr Morytko, Michał Morytko i Filip Gawroński.

NAGRODĘ „LAMELAT FAMY” za  popularyzację artystycznych inicjatyw festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia, ufundowaną przez Polskie LNG, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 500 zł otrzymują ex aequo: GRUPA PATEFON (realizatorzy projektu „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”) oraz ZBYSZEK KOWALCZYK.

NAGRODĘ IM. MARKA KASZA dla najlepszego DZIENNIKARZA festiwalu, ufundowaną przez Polskie LNG, w wysokości 1000 zł, otrzymuje: MARTYNA TOMCZYK.

NAGRODĘ IM. JANA SAWKI w kategorii SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA, ufundowaną przez Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 1500 zł otrzymują ex aequo: autorzy filmu FATHERO oraz autorzy festiwalowych murali: LUCYNA ARCIMOWICZ, ANNA GOLIŃSKA, ALEKSY MAKULEC, DOMINIK MORGAŚ, SZYMON PIASTA.

NAGRODĘ IM. ROBERTA PALUCHOWSKIEGO w kategorii SZTUKI SCENICZNE, ufundowaną przez Polskie LNG, w wysokości 1000 zł, otrzymuje: SZYMON ŁĄTKOWSKI.

Trzy równorzędne NAGRODY w kategorii MUZYKA, ufundowane przez Polskie LNG, w wysokości po 1000 zł każda, otrzymują: duet OHO!KOKO, Zuzanna Kłosińska – SUZIA oraz RALPH KAMINSKI.

NAGRODĘ IM. MARIANA REDWANA w kategorii LITERATURA, ufundowaną przez przyjaciół Patrona Nagrody, w wysokości 2000 zł, otrzymuje: ZUZANNA BUCHOWSKA.

NAGRODĘ IM. MAKSA SZOCA za NIESZABLONOWĄ I KREATYWNĄ POSTAWĘ ARTYSTYCZNĄ, ufundowaną przez Polskie LNG, w wysokości 2000 zł, otrzymuje… JOHNNY DEPP – czyli projekt ZACHODNIOPOMORSKIEJ OFFENSYWY TEATRALNEJ.

NAGRODĘ TRÓJZĄB NEPTUNA za NAJLEPSZE WYDARZENIE ARTYSTYCZNE Famy, ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, oraz równorzędne nagrody w wysokości 3000 zł, otrzymują ex aequo: muzycy festiwalowej ORKIESTRY DĘTEJ oraz autorzy wystawy „ZIEMIA OBIECANA. PODRÓŻ DO GRANIC UTOPII”.

NAGRODĘ TRYTON dla NAJWIĘKSZEJ OSOBOWOŚCI ARTYSTYCZNEJ Famy, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza, w wysokości 8000 zł, otrzymują: NIEPEWNE SYTUACJE – WOJTEK FIEDORCZUK i MICHAŁ KEMPA.© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Joanna Kurdziel Morytko

FAMA, FAMA I PO FAMIE

Po dwóch tygodniach artystycznego szaleństwa przyszedł czas na podsumowanie. Ostatniego dnia 45. FAMY, w piątek 28 sierpnia o 20:30, zapraszamy na KONCERT FINAŁOWY „LISTY OD F.” w Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

Reżyserem widowiska jest Grzegorz Dolniak, kierownictwo muzyczne objął Marek Pędziwiatr, a scenografia to dzieło Joanny Martyniuk. Zespół akompaniujący tworzą muzycy zespołu Funk Da System.

Synoptycy zgodnie z famową tradycją zapowiadają opady deszczu, ale my się nie boimy – świnoujski Amfiteatr jest przecież zadaszony. Przypominamy, że na koncert – wstęp wolny!

Ze Świnoujścia w Polskę, z Polski w świat. Od 45 lat Fama wysyła w dalszą artystyczną drogę setki artystów, piosenek, spektakli, skeczy, wierszy, które krążą w poszukiwaniu adresata. I tym razem to co najlepsze na Famie zakopertujemy i wrzucimy do jednej skrzynki z napisem Koncert Finałowy. Zobaczycie laureatów festiwalu oraz najciekawsze wydarzenia wychwycone spośród wielu, które przez dwa tygodnie sierpnia pokazane lub stworzone zostały w Świnoujściu. Staniecie się pierwszymi odbiorcami listów od Famy, które już kolejnego dnia rozproszą się po świecie i być może za jakiś czas wrócą do Was jako kultowe pozycje cytowane przez wielu.

TORPEDA LUDU 2015-3

BIULETYN LITERACKI „TORPEDA LUDU” – NR 3

Biuletyn literacki „Torpeda Ludu” od kilku już lat towarzyszy sekcji literackiej festiwalu Fama. Zachęcamy do lektury tekstów, których autorami są uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Darka Foksa.

POBIERZ: TORPEDA LUDU 2015-3

VLOG © reż. Bruno Pavic

KOŃCA NIE WIDAĆ…

Posłańców się nie zabija! 45. FAMA dobiega końca… ale przed nami jeszcze sporo arcyciekawych wydarzeń.

Startujemy jak co dzień o 11:00 od propozycji dla najmłodszych. Animatorzy z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu zapraszają dzieciaki na zabawy plastyczne w ramach projektu FAMA DZIECIOM.

W czwartek dwukrotnie – o 12:00 i 19:00 – artyści z grupy Kakało zapraszają na prom miejski. W ciągu ośmiu minut czyli w czasie przeprawy z Uznamu na Wolin lub odwrotnie dziać się tam będą rzeczy niezwykłe… Podobnie będzie o 16:00 na placu Wolności, ale tu rządzić będą żywiołowi aktorzy Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej pod wodzą Marka Kościółka. Ich happening nosi tytuł GRANICE ODRY.

Przypominamy, że wciąż można oglądać famowe wystawy – w Uzdrowisku Świnoujście w budynku Arsenał I fotograficzne impresje z Japonii Sylvi i Barta Pogoda, w Posterunku Energetycznym Enea „Granice/Ecinarg” studentów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, a w Galerii Sztuki Współczesnej Miejsce sztuki44 dwie wystawy – „Granice utopii” oraz „Artystyczny wirus Famy”. W przestrzenią ostatniej z galerii w czwartek o 17:30 zawładnie dodatkowo literatura. W spotkaniu SEKCJA LITERACKA CZYTA usłyszeć będzie można teksty będące efektami warsztatów prowadzonych przez Darka Foksa.

Kolejna po warsztatowa prezentacja odbędzie się o 19:00 w Klubie Scena – KINO – ale tu efekty swojej pracy pokażą uczestnicy sekcji filmowej, fotograficznej oraz dziennikarskiej. Będzie można tu obejrzeć filmy zakwalifikowane na Famę oraz materiały zrealizowane podczas trwania Festiwalu (filmy oraz fotografie).

Wieczór upłynie jak zwykle pod znakiem muzyki. O 21:00 czerpiąca inspirację z muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki KIPIKASZA, o 22:00 energiczne połączenie syntezatorów, eksperymentów oraz nurtów elektronicznych, neosoulowych i rockowych czyli formacja CHAOTIC PIECES. Godzinę później, o 23:00, trójka kumpli z Krakowa, grająca mieszankę bluesa, rocka i funky – TRES HOMBRES. Wieczór zakończy żywiołowy koncert zespołu FUNK DA SYSTEM czyli muzyka w klimatach Funk, Soul, Disco z dużą nutą improwizacji.

Na wszystkie wydarzenia niezmiennie – wstęp wolny!

FAMIASTO 2015-3

TAK WYSZŁO – GAZETA FESTIWALOWA „FAMIASTO” – NR 3

Ostatni numer „Famiasta” bezsprzecznie zdominowali mężczyźni. Zupełnie przypadkiem, niechcący i wcale nie dlatego, że poza Redaktorem Dzikiem, redakcja składa się wyłącznie z kobiet. Nic z tych rzeczy.

Przedstawiamy Wam famowych gości i uczestników, którzy na co dzień poświęcają się różnym dziedzinom sztuki, realizując się na zupełnie odmiennych od siebie polach. Łączy ich jednak pasja, talent i konsekwencja we wcielaniu w życie swoich wizji, kreowaniu rzeczywistości, dzieleniu się z innymi swoimi pomysłami na odczuwanie i dotykanie świata. Michał Olszewski odmalowuje słowami portret Polski w reportażach, Marcin Masecki dociera do naszych głów za pośrednictwem dźwięków, a Tomek Sikora i Szymon Piasta prowokują do tego, by otaczającej nas rzeczywistości przyglądać się jeszcze uważniej, z bliska. Marek Kasz, patron nagrody dziennikarskiej i jedna z najbarwniejszych osobowości w historii FAMY, pojawia się na łamach „Famiasta” we wspomnieniach dziennikarza, Marka Osajdy. Wszyscy wymienieni mogliby stanowić sumę składowych FAMY i dać wyraz tego, jak złożonym organizmem jest ten Festiwal. Przez dwa tygodnie doświadczało tego kilkaset osób, spośród których jury wybierze swoich faworytów. Poznamy ich w piątek, 28 sierpnia, podczas koncertu finałowego „Listy do F”. Pośród kandydatów do tytułu laureata i nagród są także uczestniczki dziennikarskiej sekcji warsztatowej, za które trzymam kciuki i którym dziękuję za owocną współpracę, życząc powodzenia w dalszych poczynaniach.

Dzika 45. FAMA dobiega końca. Tak wyszło.

Monika Stopczyk, Redaktor Naczelna

POBIERZ: FAMIASTO 2015-3

TEATR ÓSMEGO DNIA © fot. Paulina Skorupska

FAMA W SKLEPIE, MATKA ODRA I ECINARG

Już o 11:00 Famowicze zawładną placem Wolności. Zapraszamy najmłodszych na warsztaty fotograficzne zatytułowane MIEJSKA FOTKA, a dorosłych – o 12:00 – na spotkanie z NIEPEWNYMI SYTUACJAMI Wojtka Fiedorczuka i Michała Kempy. Ta ostatnia propozycja to zdarzenie rozedrgane emocjonalnie, zaburzone gatunkowo, pomieszane sensem, a za zadanie ma jedno – skłonić widzów do poderwania się od rzeczywistości. Polecamy, to przecież … Fama.

O 14:00 dwójka niezwykle uzdolnionych famowskich muzyków – Suzia i Paweł Izdebski zagrają w… sklepie z artykułami dekoracyjnymi „Dekor”. Ten niezwykły koncert odbędzie się w ramach projektu ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE.

O 17:00 zapraszamy do  Posterunku Energetycznego Enea. Elektryzować tu będą studenci poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Młodzi artyści zaprezentują swoje prace na wystawie zatytułowanej ECINARG/GRANICE. Inspiracją dla artystów było Świnoujście i jego przygraniczny charakter.

Od 18:30 Fama zaprasza już do Muszli Koncertowej przy promenadzie. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły – Chaotic Pieces i Sauté. CHAOTIC PIECES swoje brzmienie określają jako energiczne połączenie syntezatorów, eksperymentów oraz nurtów elektronicznych, neosoulowych i rockowych. SAUTÉ to z kolei dźwięki akustycznego basu, gitary w połączeniu z etnicznymi perkusjonaliami, a całość dopełnia wokalem Patrycja Witkowska, która komponuje, pisze i śpiewa.

O 21:00 w Hali Basenu Północnego jedno z najważniejszych artystycznych wydarzeń Famy – spektakl poznańskiego Teatru Ósmego Dnia MATKA ODRA, zrealizowany przy współpracy z Zachodniopomorską Offensywą Teatralną. „Ósemki” to symbol teatru zaangażowanego i najsłynniejsza polska grupa wywodząca się ze studenckiej kontrkultury teatralnej lat 60. Prezentowali swoje spektakle w pierwszym okresie historii festiwalu Fama. Od samego początku, aż do dziś, są grupą na wskroś współczesną, której twórczość wpisuje się i stale odnosi do przemian historycznych, politycznych i społecznych. Projekt „Matka Odra” oparty jest o prawdziwe świadectwa i opowieści, jego celem jest zapisanie odchodzącego świata pracy i oddanie głosu ludziom, którzy tworzyli historię, a dziś zmarginalizowani – odchodzą w zapomnienie. Dotychczas odbyły się dwie realizacje tego typu: w poznańskiej Fabryce Cegielskiego oraz w dawnej Stoczni Szczecińskiej. Teraz przyszedł czas na Świnoujście. Temat spektaklu będzie zbudowany wokół upadku świnoujskiego Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Odra.

Pełen atrakcji i emocji dzień zwieńczy jak zwykle spotkanie w Klubie Scena. Zaczynamy o 22:30 od SYTUACJI IMPROWIZOWANYCH czyli od nowej formy kabaretowej – impro. Później już tylko muzycznie –  duet DACH czyli Mateusz Urbański (bas) i Wojtek Kurek (perkusja) grający „dłużyzny i nudę albo post-rock”. Po nich goście z Ukrainy czyli zespół SHKLO i post rock, experimental, indie, industrial. Wieczór zakończy albo noc rozpocznie przenikający przekaz tekstu i fuzja muzycznych gatunków czyli BARABAS.

Pamiętacie? Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!


© BARABAS

KTO RANO WSTAJEMU TEMU… FAMA

We wtorek Fama wstaje „skoro świt” i już o 11:00 zapraszamy do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Do wyboru: warsztaty plastyczne na placu Wolności, odbywające się w ramach projektu FAMA DZIECIOM albo MUZYCZNE ŚNIADANIE w Oflagu w rytm muzyki zespołów Perduo i Sauté.

Po śniadaniu akcja Famy przeniesie się kilkadziesiąt metrów dalej, na skwer przy ulicy Piłsudskiego, tuż obok powstałego w ubiegłym roku muralu z krokodylem. Tutaj o 13:00 artyści z grupy KAKAŁO zaprezentują kolejną odsłonę swojego cyklicznego happeningu „Opłaty”. Tego dnia happenerzy nie będą próżnować, bo wieczorem zapraszają w artystyczny rejs. O godzinie 19:00 na statkach przeprawy miejskiej zaprezentują projekt SZTUKA W 8 MINUT. Czas przeprawy z wyspy na wyspę umili spotkanie z poezją.

Przenosimy się do Hamaków. Ponownie na zaproszenie ekipy restauracji projekt ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE, tym razem w klimatycznym ogródku zabrzmi muzyka zespołu Sauté, który po porannym śniadaniu z pewnością będzie syty. Zresztą oni z jedzeniem mają sporo wspólnego, bo tak piszą o sobie: „suma muzycznych smaków każdego z członków zespołu tworzy danie, które w swoim ciepłym brzmieniu podane jest smacznie i niepowtarzalnie. Dźwięki akustycznego basu, gitara i etniczne perkusjonalia sprawiają, że buja jak diabli. Na czele stoi Patrycja Witkowska – serwowana bez panierki, dojrzewająca w słońcu, doprawiona jedynie solą życia, w sosie własnym – komponuje, pisze i śpiewa”.

Ciąg dalszy muzycznych zmagań Famy już od godziny 17:00 w Muszli Koncertowej. Na początek wystąpi FUNK DA SYSTEM czyli muzycy, którzy „nawożeni funkowym brzmieniem, na skutek nieokiełznanej bujaki pospadali z drzew i wyskoczyli z ziemi”, a tak serio to czekać na nas będzie niebanalnie zaaranżowana muzyka w klimatach funk, soul i disco z dużą nutą improwizacji. O 18:00 sceną zawładnie trójka wspaniałych z TRES HOBRES, usłyszymy muzykę z pogranicza bluesa, rocka i funky. Godzinę później przenikający przekaz tekstu i fuzja gatunków pozwalająca wciągnąć słuchacza w wyjątkową sferę, słowem zespół BARABAS. Zwieńczeniem muzycznego maratonu w Muszli Koncertowej będzie wyjątkowe widowisko – finał sekcji wokalnej Famy czyli koncert PRZEBOJOWA FAMA. W repertuarze szlagiery kolejnych dziesięcioleci. Wszyscy znają takie piosenki jak: „Zaproście mnie do stołu”, „Tango Anawa”, „Okularnicy”, „Jej portret”, „Koncert jesienny”, „Spacerologia”, „Niebo do wynajęcia”. Nie wszyscy wiedzą jednak, że albo powstały one na Famie, albo miały tutaj swoją premierę. Bez tych piosenek – a więc także bez Famy – polska scena muzyczna prezentowałaby się zgoła inaczej. Kierownictwo muzyczne: Anna Serafińska, Anna Nowak i Marek Pędziwiatr.

Wtorek na Famie jak zwykle zakończy się artystycznym spotkaniem w Klubie Scena. Wieczór rozpoczniemy od rozbawiania – NIEPEWNE SYTUACJE Wojtka Fiedorczuka i Michała Kempy (22:00). O 23:00 LAAND – live act czyli analogowa muzyka techno wykonywana na żywo współistniejąca z wizualizacjami o charakterze generatywnym. Na koniec dnia DZIADOWSKI PROJEKT czyli połączenie kultury ludowej i śpiewu tradycyjnego z muzyką elektroniczną.

Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

TORPEDA LUDU 2015-2

BIULETYN LITERACKI „TORPEDA LUDU” – NR 2

Biuletyn literacki „Torpeda Ludu” od kilku już lat towarzyszy sekcji literackiej festiwalu Fama. Zachęcamy do lektury tekstów, których autorami są uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Darka Foksa.

POBIERZ: TORPEDA LUDU 2015-2

© Paweł Izdebski

FAMA ÓSMEGO DNIA

Artystyczny maraton FAMY minął półmetek, ale przed nami jeszcze szereg festiwalowych dni pełnych sztuki i kultury, bo… kultura ma być! I jest!

Startujemy o 11:00 na placu Wolności: w ramach cyklu FAMA DZIECIOM odbędą się tutaj warsztaty plastyczne. Od 15:00 na przeprawiających się promem świnoujścian i turystów czekać będzie grupa KAKAŁO, która porwie widzów w wir happeningów „Opłaty” i „Kontrola”. Godzinę później, o 16:00 warto zjawić się w Drink Barze Sito, który opanują aktorzy Inicjatywy Scenicznej Fruuu czyli ludzie którym przyjemność sprawia zabawianie siebie i innych. Spotkanie w Sito to kolejna odsłona projektu ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE, czyli prezentacji artystycznych w miejscach wskazanych przez Świnoujścian.

Kolejny poniedziałkowy punkt programu (17:00) to spotkanie w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 – w roli głównej będzie literatura. Gościem Darka Foksa – moderatora cyklu miejsca literatury, będzie EWA WINNICKA, autorka książek: „Londyńczycy”, „Nowy Jork zbuntowany” i „Angole” (nominacja do Nagrody Nike 2015).

Przenosimy się do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury, tutaj o 18:30 rozpocznie się nietuzinkowy, fascynujący, wyjątkowy wieczór kabaretowo-muzyczny. Jako pierwszy zaprezentuje się KABARET TRZECIA STRONA MEDALU z programem „Cały żartem i pół serio” ukazującym, zgodnie z nazwą zespołu, trzecią stronę medalu pozornie zwykłych sytuacji. Całość przy akompaniamencie gitary elektrycznej. O 20:30 „Sam przeciwko Polsce” i świnoujskiej publiczności stanie SZYMON ŁĄTKOWSKI, który obdarzony jest humorem ambitnym i inteligentnym. Program wielokrotnie chwaliła Maria Czubaszek, Jacek Fedorowicz określił go jako „momentami dotykający geniuszu”, Rafał Kmita przyznał, że „tak wyrazistego spojrzenia nie było na naszej scenie od lat 70. i 80.”.

O 21:00 rozpocznie się niezwykłe widowisko, zapowiadane jako jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu – BARDZO ZDOLNI SZANSONIŚCI, czyli koncert z piosenkami z repertuaru Renaty Przemyk. Przewrotny tytuł koncertu jest zainspirowany jednym z pierwszych przebojów Renaty Przemyk – „Mało zdolna szansonistka” – artystki występującej na Famie w latach 90., która w czasach transformacji w Polsce była jedną z najważniejszych postaci sceny alternatywnej. Wśród wykonawców m.in. Sauté, Suzia, Paweł Izdebski, Ralph Kaminski oraz Olandra.

Dzień ósmy 45. Famy (nomen omen aktorzy Teatru Ósmego Dnia już są w Świnoujściu i intensywnie pracują nad środowym widowiskiem „Matka Odra. Factory”) zakończy się tradycyjnie w Klubie Scena, a tam na początek, od 23:00 – LIVEMIX PROJECT: CHILE. & DJ LOVEDRUM, a później RALPH KAMINSKI & MY BEST BAND IN THE WORLD. Wieczór zakończy wspólne muzykowanie czyli jam session.

Na wszystkie wydarzenia FAMY – wstęp wolny!