ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE – GRUPA PATEFON | IZDEBSKI & SUZIA – KONCERT

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

  • Data 26.08.2015
  • Godzina 14:00
  • Adres ul. Matejki 34, Świnoujście
  • Miejsce SKLEP DEKOR

W ramach akcji ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE organizujemy koncerty w miejscach, które zostały wybrane ani nie przez organizatorów, ani nie przez Famowiczów… Projekt poprzedziła akcja promocyjna – od mieszkańców Świnoujścia zebraliśmy propozycje miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych. Fama opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Czy Fama jest w Świnoujściu mile widziana? Otrzymane zaproszenia dowodzą, że tak!

Opieka realizacyjna: GRUPA PATEFON | Studenci i absolwenci animacji kultury, którzy na Famie 2009 za swoje działania na świnoujskim osiedlu otrzymali jedną z głównych nagród festiwalu. Kontynuowali działalność w roku 2010, nadzorując realizację działań animacyjno-artystycznych na kilku świnoujskich osiedlach. Łącznie w ramach cyklu, podczas dwóch tygodni festiwalu, zostało zrealizowanych około 50 akcji. Grupa zajmuje się również realizacją pokazów happeningowych, teatralnych, fotograficznych i plastycznych.

SUZIA (Zuzanna Kłosińska) | Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka. Piosenki pisze odkąd skończyła 13 lat. Po ukończeniu liceum studiowała w Danii (Oure Sport & Performance Hojskole). W minionych edycjach brała udział w pracach sekcji wokalnej FAMY.

PAWEŁ IZDEBSKI | Wszystko zaczęło się 12 lat temu, gitara wyparła korki i piłkę do nogi. Od tamtej pory już tylko grał i podśpiewywał w bliżej nieznanym dialekcie północnych elfów. Grać uczył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, pierwszych dźwięków nauczył go Piotr Michalczyk, a pierwszego wspólnego muzykowania doświadczył z zespołem DżiHead. Później były formacje Future Picture, Peron I, The Mistake, Olga Matuszewska, RHBlues. Pierwszy swój koncert solowy zagrał w małym klubie Cafelek. Kilka dni potem nagrał swoją pierwszą epkę, która wyszła w ilości sztuk: 2 a na której znalazł się jego pierwszy autorski utwór „Truth to You”. Lecz tak naprawdę wszystko zaczęło się od piosenek „Glad” i „When the stars go blue”, które Tyler Hilton zagrał w serialu One Tree Hill. Wtedy właśnie postanowił, że będzie przemierzał świat (na początku był to Powiat Otwocki) z gitarą akustyczną. Od tamtej pory został miłośnikiem i fanem dźwięków drewnianego pudła. Obecnie uczy się na wydziale wokalnym w sekcji piosenki na Bednarskiej (ZPSM im. Fryderyka Chopina).

VIDEO