NATALIA KOWALCZYK – NAGRODA IM. MARKA KASZA | ex aequo

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

NATALIA KOWALCZYK – NAGRODA IM. MARKA KASZA | ex aequo

Studentka zarządzania w kulturze i mediach oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja: reklama i PR) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej największym osiągnięciem jest stworzenie Projektu Kabaret, którego jest redaktor naczelną. To subiektywny informator kabaretowy, prezentujący relacje z wydarzeń, zdjęcia, filmy, newsy, recenzje. Powstały w sierpniu 2012 szybko nabrał rozgłosu, by po pół roku działalności stać się drugim co do oglądalności serwisem kabaretowym w Polsce. Dzięki współpracy z korespondentami w całym kraju powstają relacje z wszelkich wydarzeń dobrego humoru.

TAK, TAK – TO ON! | pobierz: FAMIASTO 2014-1
„Te piosenki nie będą śpiewane dla pieniędzy. Nikt nie wywiesi białej flagi. Wręcz przeciwnie – 23 sierpnia, w sobotę, cała FAMA stanie się Republiką. „Obywatel na wakacjach” to koncert poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu i zespołowi Republika, w wykonaniu najbardziej charyzmatycznych famowych artystów. Zdecydowanie jeden z ważniejszych punktów programu tegorocznego festiwalu.”

FAMA ROZEŚMIANA | pobierz: FAMIASTO 2014-02
„Dziś, by zabłysnąć w środowisku kabaretowym, wystarczy mieć swoje pięć minut w telewizji. Tymczasem kiedyś to FAMA decydowała o tym, kto zna się na rozśmieszaniu najbardziej i to ona kreowała największe nazwiska sceny dobrego humoru. Kto wie, może spośród tegorocznych uczestników rekrutują się kolejne gwiazdy?”

STYLU NIKT NAS NIE NAUCZY | pobierz: FAMIASTO 2014-3
„Na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Smolik, Novika czy Kayah. Obecnie stawia jednak na samodzielną karierę i jako Skubas zdobywa serca fanów polskiej muzyki alternatywnej. Radosław Skubaja, bo o nim mowa, był także gościem specjalnym tegorocznej FAMY. Przed koncertem zdradził nam, jaki ma stosunek do festiwali, czego uczy go praca z ludźmi i jak radzić sobie z nie zawsze konstruktywną krytyką.”

SEKCJA WALETOWA ZOBACZY MORZE ZA CIEBIE | pobierz: FAMIASTO 2014-4
„Każdy chce być na FAMIE. Brać udział w jej wydarzeniach, poczuć atmosferę Oflagu i stać się częścią festiwalowej rodziny. Ale w natłoku zajęć nie wszystkim wystarcza na to czasu. Z myślą o tych najbardziej zapracowanych zawiązała się więc nieoficjalna sekcja, oferująca dość nietypowy wachlarz usług.”© Natalia Kowalczyk

„Swoje serce zostawiłam w Świnoujściu i już nie mogę doczekać się sierpnia 2015, kiedy po nie wrócę! FAMA Drodzy Państwo, FAMA! (…) FAMA to festiwal, na którym ja, Natalia z ciągłym make-upem, w sukienkach i na szpilkach, latałam po plaży o trzeciej nad ranem z rozczochranymi włosami, w dresie, boso, śpiewając Krzysztofa Krawczyka z cydrem w plastikowym kubku. Natalia z FAMY to ta, która zachwycała się spotkaniami z pisarzami, chociaż sama rzadko po książkę sięga. To Natalia beztroska, której pokazano jak dobrze można się czuć nie przejmując się opinią innych. Jak dużo dobrej muzyki jest wśród naszych rówieśników. Jak bardzo fascynujący może być performance w bunkrze, koncert na dachu, obiad w oldschoolowej stołówce. Zakochałam się, wyjechałam, wrócę.”© Natalia Kowalczyk www.nataliapolitematycznie.wordpress.com

Fot © Natalia Kowalczyk

WERDYKT

NAGRODĘ IM. MARKA KASZA – w kategorii dziennikarstwo – oraz równorzędne nagrody w wysokości 500 zł otrzymują ex aequo JOANNA PACHLA i NATALIA KOWALCZYK.

VIDEO