KONCERT FINAŁOWY „LISTY OD F.”

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

  • Data 28.08.2015
  • Godzina 20:30
  • Adres ul. Chopina 30, Świnoujście
  • Miejsce AMFITEATR

Tradycyjne zwieńczenie festiwalu, ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród. Koncert realizowany na scenie świnoujskiego Amfiteatru im. Marka Grechuty.

Bezprecedensowe zjawisko, ukazujące panoramę młodej sceny, skłaniające odbiorców do szerszego zainteresowania się twórczością debiutantów, zrealizowane pod kierunkiem doświadczonych artystów. Widowisko interdyscyplinarne, w którym biorą udział reprezentanci wszystkich sekcji warsztatowych, zaproszeni do udziału przez jurorów i reżysera koncertu.

LISTY OD F. | Ze Świnoujścia w Polskę, z Polski w świat. Od 45 lat FAMA wysyła w dalszą artystyczną drogę setki artystów, piosenek, spektakli, skeczy, wierszy, które krążą w poszukiwaniu adresata. I tym razem to, co najlepsze na świnoujskim festiwalu, zakopertujemy i wrzucimy do jednej skrzynki z napisem Koncert Finałowy. Zobaczycie najciekawsze wydarzenia wychwycone spośród wielu, które przez dwa tygodnie sierpnia pokazane lub stworzone zostaną w Świnoujściu. Staniecie się pierwszymi odbiorcami listów od Famy, które już kolejnego dnia rozproszą się po świecie i być za jakiś czas wrócą do Was jako kultowe pozycje cytowane przez wielu.

Reżyseria: GRZEGORZ DOLNIAK | Artysta estradowy, konferansjer, animator kultury. Lider kabaretu Szarpanina, z którym zdobył najwyższe laury na niemal wszystkich festiwalach kabaretowych w kraju (Przegląd Kabaretów PAKA, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry, Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA). Laureat Famy, wielokrotny uczestnik festiwalu. Brał udział w przedsięwzięciach estradowych i ogólnopolskich realizacjach telewizyjnych (kabareton Opole, Kabaretowy Klub Dwójki, Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek). Pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Komedii SZPAK. Reżyserował i współtworzył koncerty galowe i okolicznościowe na festiwalach SZPAK, PAKA, FAMA. W swojej karierze zawodowej był pracownikiem Teatru Lalek PLECIUGA i Akademii Sztuki w Szczecinie. Regularnie prowadzi jako konferansjer koncerty muzyki poważnej, widowiska i festiwale. Współpracuje z redakcją TVP2, TVP Rozrywka i radiowej Trójki. Reżyser koncertu finałowego Fama 2014 „Wszystko już było”.

Kierownik muzyczny: MAREK PĘDZIWIATR | Pochodzący ze Świnoujścia pianista jazzowy, klawiszowiec, wokalista, raper, producent, DJ, absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtworzy grupy: Ludojad, Night Marks Electric Trio, Margaret, Electro Acoustic Beat Sessions. Ma na koncie współpracę m.in. z: Jesse Boykins III (USA), Raashan Ahmad (USA), Abradab, Vienio, Te-Tris, Smolik, Herb Robertson (USA). Jeden z elitarnej dwunastki uczestników polskiej edycji światowych warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp. Jego dużym osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Ma na koncie koncerty w całej Polsce i za granicą.

Zespół akompaniujący: FUNK DA SYSTEM | Kolorowy składem muzyczny z Górnego Śląska. Nawożeni Funkowym Brzmieniem, na skutek Nieokiełznanej Bujaki pospadali z drzew i wyskoczyli z ziemi. Zagrabieni magicznymi grabkami lidera – Funky Farmera – wskoczyli na pokład Funkostatku i wyruszyli w piękny reeejs, by popijając turbosok z czarnej porzeczki, rozruszać swoją funkową nutą wszelakie buractwo i cebulactwo tego świata. Dobra zabawa, bauns i pląs to ich muzyczna dobra nowina, którą chcą z uśmiechem nieść w najsmutniejsze zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu – to przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją. „Mówiąc krótko, niesiemy ludzkości Owoc z Drzewa Poznania Funku!” Na całość show wykonywanego przez zespół składa się niebanalnie zaaranżowana muzyka w klimatach Funk, Soul, Disco z dużą nutą improwizacji, oprawa wizualna członków zespołu oraz żywiołowa interakcja z publicznością. Skład: Michał Marzetz – gitara / Krzysztof Głuch – gitara / Paweł Wizental – bas / Kajetan Budziaszek – perkusja / Mateusz Milewski – klawisze / Magdalena Borowiec – wokal / Marek Trembaczowski – wokal / Dominik Niedziela – trąbka / Mateusz Krzemiński – saksofon / Przemysław Papiernik – saksofon

Scenografia: JOANNA MARTYNIUK | Doświadczenie: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie – praktyki w pracowni mechanizatorskiej i plastycznej / Art Stations Foundation – udział w warsztatach z oświetlenia scenicznego / Teatr Nowy w Poznaniu – projekt scenografii i kostiumów do „Trzech sióstr” Czechowa (czytanie performatywne) / Teatr Nowy w Poznaniu (Scena Debiutów) – projekt i wykonanie scenografii do „Słoika cukru” / Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – współpraca ze studentami Akademii Teatralnej (koncepcja scenograficzna, projekty i wykonanie kostiumów) / Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie –  asystentka kostiumografa: „Zjednoczenie dwóch Korei” / Teatr Nowy w Poznaniu – asystentka scenografa: „Prezydentki”. Osiągnięcia: kwalifikacja do półfinału XIV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion (2013) / udział w 44. Międzynarodowym Kampusie Artystycznym Festiwal FAMA w Świnoujściu (2014) / wyróżnienie dyrektora Teatru Nowego w Poznaniu Piotra Kruszczyńskiego za scenografię do spektaklu „Słoik cukru” przygotowanego w ramach I edycji Sceny Debiutów (2015).