KOŃCA NIE WIDAĆ…

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

VLOG © reż. Bruno Pavic

KOŃCA NIE WIDAĆ…

Posłańców się nie zabija! 45. FAMA dobiega końca… ale przed nami jeszcze sporo arcyciekawych wydarzeń.

Startujemy jak co dzień o 11:00 od propozycji dla najmłodszych. Animatorzy z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu zapraszają dzieciaki na zabawy plastyczne w ramach projektu FAMA DZIECIOM.

W czwartek dwukrotnie – o 12:00 i 19:00 – artyści z grupy Kakało zapraszają na prom miejski. W ciągu ośmiu minut czyli w czasie przeprawy z Uznamu na Wolin lub odwrotnie dziać się tam będą rzeczy niezwykłe… Podobnie będzie o 16:00 na placu Wolności, ale tu rządzić będą żywiołowi aktorzy Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej pod wodzą Marka Kościółka. Ich happening nosi tytuł GRANICE ODRY.

Przypominamy, że wciąż można oglądać famowe wystawy – w Uzdrowisku Świnoujście w budynku Arsenał I fotograficzne impresje z Japonii Sylvi i Barta Pogoda, w Posterunku Energetycznym Enea „Granice/Ecinarg” studentów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, a w Galerii Sztuki Współczesnej Miejsce sztuki44 dwie wystawy – „Granice utopii” oraz „Artystyczny wirus Famy”. W przestrzenią ostatniej z galerii w czwartek o 17:30 zawładnie dodatkowo literatura. W spotkaniu SEKCJA LITERACKA CZYTA usłyszeć będzie można teksty będące efektami warsztatów prowadzonych przez Darka Foksa.

Kolejna po warsztatowa prezentacja odbędzie się o 19:00 w Klubie Scena – KINO – ale tu efekty swojej pracy pokażą uczestnicy sekcji filmowej, fotograficznej oraz dziennikarskiej. Będzie można tu obejrzeć filmy zakwalifikowane na Famę oraz materiały zrealizowane podczas trwania Festiwalu (filmy oraz fotografie).

Wieczór upłynie jak zwykle pod znakiem muzyki. O 21:00 czerpiąca inspirację z muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki KIPIKASZA, o 22:00 energiczne połączenie syntezatorów, eksperymentów oraz nurtów elektronicznych, neosoulowych i rockowych czyli formacja CHAOTIC PIECES. Godzinę później, o 23:00, trójka kumpli z Krakowa, grająca mieszankę bluesa, rocka i funky – TRES HOMBRES. Wieczór zakończy żywiołowy koncert zespołu FUNK DA SYSTEM czyli muzyka w klimatach Funk, Soul, Disco z dużą nutą improwizacji.

Na wszystkie wydarzenia niezmiennie – wstęp wolny!

« »