MELA KOTELUK WRACA NA FAMĘ

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

© Mela Koteluk fot. Honorata Karapuda

MELA KOTELUK WRACA NA FAMĘ

Debiutowała na Famie, była jej laureatką, brała udział w projektach sekcji wokalnej i koncertach finałowych. W swoim dorobku ma dwa albumy, które uzyskały status „platynowej płyty”. 19 sierpnia Mela Koteluk wystąpi ponownie w Świnoujściu – tym razem z koncertem specjalnym w ramach 45. Jubileuszowej Famy.

Intrygujący wokal, subtelne dźwięki, poetyckie teksty i dojrzałe aranżacje. Mela Koteluk proponuje alternatywę dla muzyki popularnej, jest artystką której z sukcesem udaje się zaistnieć z ambitnym repertuarem. Debiutancki album „Spadochron” (2012) przyniósł jej Nagrodę Artystyczną im. G. Ciechowskiego i dwa Fryderyki, w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku. Niezmiennie doceniana przez krytyków i uwielbiana przez odbiorców.

Wydany niedawno album „Migracje” (2014) jest świadectwem twórczej konsekwencji Meli i jej zespołu. Tego muzycznego języka nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Artystka przywiązuje wagę do wizualnej strony swojej twórczości, teledyski do jej utworów cieszą się dużym zainteresowaniem w serwisie YouTube. „Dlaczego drzewa nic nie mówią” wyświetlono już blisko 3 miliony razy, a „Melodia ulotna” ma obecnie ponad 5 milionów odtworzeń.

Jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie „Nie bądź dźwiękoszczelny”, do której włączyło się wielu polskich artystów. Koncerty stanowią dla niej ważną przestrzenią spotkania z fanami.

Mamy więc dla Was kolejny powód, dla którego warto zgłosić się w tym roku na Famę. Pamiętaj, Fama to festiwal sztuk wszystkich! Termin przyjmowania ZGŁOSZEŃ upływa 31 maja 2015.

© Mela Koteluk, fot. Honorata Karapuda

« »