FAMA – TWÓJ ULUBIONY FESTIWAL

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

FAMA – TWÓJ ULUBIONY FESTIWAL

Fama Międzynarodowy Kampus Artystyczny to festiwal sztuk wszystkich. W tym roku odbędzie się 45. Jubileuszowa edycja wydarzenia, które gromadzi w Świnoujściu najzdolniejszych młodych twórców z Polski i zagranicy.

Fama jest jedynym w Polsce artystycznym wydarzeniem interdyscyplinarnym o profilu edukacyjnym. Na jej program składają się: prezentacje autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe oraz występy renomowanych artystów. Festiwal łączy muzykę poważną, jazzową, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Czekamy na osoby błyskotliwe, ambitne, zainteresowane udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślące serio o swojej artystycznej przyszłości. Aktualny plan tegorocznych projektów i warsztatów znajduje się w zakładce SEKCJE.

Aby wziąć udział w festiwalu należy przesłać zgłoszenie mailem albo wziąć udział w eliminacjach. Są to dwie równorzędne formy naboru, dzięki którym festiwal zapewnia sobie szersze dotarcie do potencjalnych uczestników. Termin przyjmowania zgłoszeń mailowych upływa 31 maja, szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE.

Obecnie trwają również eliminacje, które odbywają się w miastach: WROCŁAW (termin przyjmowania zgłoszeń już upłynął), CZĘSTOCHOWA (zgłoszenia do 15 kwietnia), RADOM (do 30 kwietnia), KRAKÓW (do 30 kwietnia), TRÓJMIASTO (informacje o naborze wkrótce).

Ważnym elementem Famy będą w tym roku także prezentacje w przestrzeni miasta realizowane na scenach alternatywnych takich jak: ulice, osiedla, podwórka, targi, boiska, place, skwery, parki, sklepy, kawiarnie, także – prywatne mieszkania. Wstępny plan tych działań znajduje się w zakładce SEKCJA ANIMACJI KULTURY.

Tradycyjnym zwieńczeniem festiwalu będzie KONCERT LAUREATÓW, którego tegoroczne hasło brzmi: „Żadnych znanych numerów!”. Ukażemy w nim Famę jako alternatywę dla przebojów jednego sezonu oraz ważne miejsce debiutu młodych twórców. Fama nie jest bowiem wydarzeniem prezentującym artystów (i przeboje) już znane, ale tych, którzy są u progu sukcesu, którzy już za chwilę zostaną poznani przez szersze grono odbiorców.

45. Fama odbędzie się w Świnoujściu w terminie 15-31 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU. Już wkrótce podamy więcej informacji na temat projektów warsztatowych i wydarzeń specjalnych tegorocznej edycji.

© Fama – Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

« »