ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE – GRUPA PATEFON | FUNK DA SYSTEM & TRES HOMRES – KONCERT

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

  • Data 26.08.2015
  • Godzina 16:00
  • Adres ul. Matejki 22, Świnoujście
  • Miejsce ARENA ŁUCZNICZA UZNAM

W ramach akcji ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE organizujemy koncerty w miejscach, które zostały wybrane ani nie przez organizatorów, ani nie przez Famowiczów… Projekt poprzedziła akcja promocyjna – od mieszkańców Świnoujścia zebraliśmy propozycje miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych. Fama opuszcza scenę i eksploruje przestrzeń miasta. Czy Fama jest w Świnoujściu mile widziana? Otrzymane zaproszenia dowodzą, że tak!

Opieka realizacyjna: GRUPA PATEFON | Studenci i absolwenci animacji kultury, którzy na Famie 2009 za swoje działania na świnoujskim osiedlu otrzymali jedną z głównych nagród festiwalu. Kontynuowali działalność w roku 2010, nadzorując realizację działań animacyjno-artystycznych na kilku świnoujskich osiedlach. Łącznie w ramach cyklu, podczas dwóch tygodni festiwalu, zostało zrealizowanych około 50 akcji. Grupa zajmuje się również realizacją pokazów happeningowych, teatralnych, fotograficznych i plastycznych.

FUNK DA SYSTEM | Z Nieokiełznanej Bujaki pospadali z drzew i wyskoczyli z ziemi. Zagrabieni magicznymi grabkami lidera – Funky Farmera – wskoczyli na pokład Funkostatku i wyruszyli w piękny reeejs, by popijając turbosok z czarnej porzeczki, rozruszać swoją funkową nutą wszelakie buractwo i cebulactwo tego świata. Dobra zabawa, bauns i pląs to ich muzyczna dobra nowina, którą chcą z uśmiechem nieść w najsmutniejsze zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu – to przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją. „Mówiąc krótko, niesiemy ludzkości Owoc z Drzewa Poznania Funku!” Na całość show wykonywanego przez zespół składa się niebanalnie zaaranżowana muzyka w klimatach Funk, Soul, Disco z dużą nutą improwizacji, oprawa wizualna członków zespołu oraz żywiołowa interakcja z publicznością.

WYBRANE NAGRODY | 1. Miejsce (ex aequo) na częstochowskich eliminacjach do festiwalu FAMA 2014, 1. Miejsce na III Przeglądzie Piekarskich Zespołów Muzycznych, 1. Miejsce na II Bitwie Kapel Batorego w Chorzowie, 1. Miejsce na II Przeglądzie Kapel Studenckich w Gliwicach 2015 oraz finałowa piątka (z 45 zespołów) na I Przeglądzie Kapel Studenckich w Gliwicach 2014

SKŁAD | Michał Marzetz – gitara / Krzysztof Głuch – gitara / Paweł Wizental – bas / Kajetan Budziaszek – perkusja / Mateusz Milewski – klawisze / Magdalena Borowiec – wokal / Marek Trembaczowski – wokal / Dominik Niedziela – trąbka / Mateusz Krzemiński – saksofon / Przemysław Papiernik – saksofon

www.facebook.com/funkdasystem
www.youtube.com/channel/UCnXazJbJXmCJ8dAQuzGHSnA

TRES HOMBRES  | Trójka kumpli z Krakowa, grająca mieszankę bluesa, rocka i funky. Grupa istnieje od 2013 roku i dotychczas nagrała 3 utwory Demo w studiu oraz zagrała koncerty w paru krakowskich klubach. Jest to zespół grający muzykę z pogranicza bluesa, rocka i funky. Grupa składa się z trzech przyjaciół starających się szukać własnego stylu.

„Inspirujemy się przeróżnymi rzeczami: od Jimiego Hendrixa do muzyki jazzowej. Jako, że jesteśmy młodzi i pełni energii do życia, nie piszemy tekstów o tym jak bardzo jest nam źle, tylko o tym co nas wkurza bądź sprawia nam radość. Ale, żeby nie było też tak znowu poważnie, to poprzez nasze teksty staramy się przekazać własne poczucie humoru i opisywać rzeczywistość taką, jaką my widzimy.”

SKŁAD | Marceli Luśnia – gitara, wokal / Mikołaj Sacha – bas / Bartosz Wierzba – perkusja

www.facebook.com/Tr3sHombres
www.soundcloud.com/tres-hombres-5
www.youtube.com/channel/UCisO6py2SwAL9YDamKZd3xw

VIDEO