MELA KOTELUK – KONCERT

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

  • Data 19.08.2015
  • Godzina 21:00
  • Adres ul. Chopina 30, Świnoujście
  • Miejsce AMFITEATR

Debiutowała na Famie, była jej laureatką, brała udział w projektach sekcji wokalnej i koncertach finałowych. W swoim dorobku ma dwa albumy, które uzyskały status „platynowej płyty”. 19 sierpnia Mela Koteluk wystąpi ponownie w Świnoujściu – tym razem z koncertem specjalnym w ramach 45. Jubileuszowej Famy.

Intrygujący wokal, subtelne dźwięki, poetyckie teksty i dojrzałe aranżacje. MELA KOTELUK proponuje alternatywę dla muzyki popularnej, jest artystką której z sukcesem udaje się zaistnieć z ambitnym repertuarem. Debiutancki album „Spadochron” (2012) przyniósł jej Nagrodę Artystyczną im. G. Ciechowskiego i dwa Fryderyki, w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku. Niezmiennie doceniana przez krytyków i uwielbiana przez odbiorców.

Wydany niedawno album „Migracje” (2014) jest świadectwem twórczej konsekwencji Meli i jej zespołu. Tego muzycznego języka nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Artystka przywiązuje wagę do wizualnej strony swojej twórczości, teledyski do jej utworów cieszą się dużym zainteresowaniem w serwisie YouTube. „Dlaczego drzewa nic nie mówią” wyświetlono już blisko 3 miliony razy, a „Melodia ulotna” ma obecnie ponad 5 milionów odtworzeń. Kolejny, trzeci już album Meli Koteluk ukaże się 17 listopada 2015.

Jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie „Nie bądź dźwiękoszczelny”, do której włączyło się wielu polskich artystów. Koncerty stanowią dla niej ważną przestrzenią spotkania z fanami.

www.melakoteluk.pl
www.facebook.com/mela.koteluk

VIDEO