STRING.LAB | Mini-projekt orkiestrowy eksplorujący współczesną muzykę smyczkową. Grupa studentów akademii muzycznych wykonuje i interpretuje dzieła napisane na kwartet smyczkowy, eksperymentując z obsadą, środkami i estetyką. Magii i inspiracji szukają wszędzie, a radością znajdowaną w muzyce chcą dzielić się z publicznością, jednocześnie przybliżając jej utwory, których czasem boi się słuchać.
Repertuar: B. Dessner – „Aheym”, P. Glass – Kwartet nr 3 „Mishima”, M. Nyman – Kwartet nr 2, A. Pärt – „Cantus in Memoriam Benjamin Britten”
SZYMON WÓJCIŃSKI | Pianista, improwizator, kompozytor, aranżer, poruszający się w rozległym spektrum stylistycznym, nieustannie eksplorujący muzykę od klasycznej począwszy, poprzez jazz, skończywszy na współczesnej muzyce improwizowanej. Ukończył PSM I stopnia w Koninie, uczęszczał również do PSM II St. im. F. Chopina w Warszawie (Wydział Jazzu), lecz nie sfinalizował swojej formalnej edukacji muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił również na licznych warsztatach muzycznych (m.in. w Chodzieży). Uczestnik licznych wydarzeń muzycznych w Polsce i Europie (m.in. wraz z zespołem Emergency na festiwalu Nordischerklang, koncerty z Sylwią Białas oraz H-P Salentinem jako European Jazz Ensemble). Inicjator, lider i uczestnik wielu projektów muzycznych (m.in. Emergency). Wraz z zespołem Emergency finalista Jazz Juniors (2002), oraz Bielskiej Zadymki Jazzowej (2003). Z kwartetem Jarosława Bothura: laureat Europejskich Integracji Muzycznych w Żyrardowie (2005). Wraz z big bandem Bednarska brał udział w festiwalu Fama 2005. Finalista konkursu Instant Piano Composer na Festiwalu Transatlantyk 2014. Obecnie przygotowuje się do nagrania płyty w ramach Wójciński/Szmańda Quartet oraz własnego solowego materiału. Współpracował i współpracuje z takimi muzykami, jak Sylwia Białas, Halina Zimmermann, Marek Kądziela, Hans-Peter Salentin, Jarosław Bothur, Ksawery Wójciński, Maurycy Wójciński, Krzysztof Szmańda, Paweł Postaremczak, Wacław Zimpel, Robert Rasz.
Repertuar: Improwizowany recital fortepianowy, inspirowany jazzem, muzyką klasyczną, współczesną.
www.facebook.com/pianovooyt
www.soundcloud.com/piano-vooyt
www.youtube.com/channel/UCx5Z06izfohFgN-6lQDseUg
TRIO LAYERS | Zespół wykonuje komponowaną i improwizowaną muzykę współczesną. Tworzą go studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: flecistka Zofia Ilnicka, skrzypek Jakub Wosik i akordeonista Ryszard Lubieniecki, także komponujący dla tria. Layers powstało w 2014 i wychodząc od muzyki improwizowanej, interpretacji dzieł sztuk wizualnych, poszerza swoja pole działania o muzykę komponowaną. Zespół występował na wielu koncertach i festiwalach m.in. na Festiwalu Nowa Muzyka w Bydgoszczy, koncercie w ramach cyklu audioskopia w CSW w Toruniu oraz Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Neofonia w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureaci III nagrody VII edycji konkursu muzycznego programu Dolina Kreatywna organizowanego przez stację TVP Kultura za nagranie wykonania kompozycji Ryszarda Lubienieckiego „Layers” na flet, skrzypce, akordeon i taśmy magnetofonowe, której tytuł stał się zarazem nazwą zespołu. Za wykonanie „Layers” otrzymali także Nagrodę specjalna Fundacji Konsonans na III Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2015).
Trio Leyers to zespół, który w swojej działalności skupia się na kompleksowym wykorzystaniu instrumentów (flet, skrzypce, akordeon). Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także z wykorzystaniem mediów elektronicznych. Z powodzeniem dokonuje prawykonań kompozycji twórców młodego pokolenia. Zajmuje się wykonawstwem zarówno muzyki komponowanej, jak i improwizowanej, skupiając się na wzajemnych relacjach i przenikaniu warstw brzmieniowych i akustyczno-elektronicznych.
Skład: Zofia Ilnicka – flet / Jakub Wosik – skrzypce, Ryszard Lubieniecki – akordeon, Agnieszka Jakuszak – taśmy magnetofonowe
Repertuar: R. Lubieniecki „Layers”, K. Stockhausen „Tierkreis”
www.facebook.com/triolayers
www.soundcloud.com/trio-layers
www.youtube.com/channel/UC_vaJdPg6yEyCtCnDDQexsA