LATAJĄCE PIĘŚCI – podziękowania

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

LATAJĄCE PIĘŚCI – podziękowania

Latające Pięści to nieszablonowe trio: bas, perkusja, wokal. Okazuje się, że to wystarcza. W autorskich piosenkach, czy pieśniach raczej, groteska przechodzi w patos. Jest tutaj kontrkulturowe przesłanie, ale jest także odrobina szyderstwa z tej konwencji. Muzycy, inteligentni jak sam diabeł, grają z publicznością w dziwną grę. Proponują transową zabawę, w pewnym momencie śmiech więźnie jednak w gardle.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, głównie w stolicy, ale również w Krakowie, Puławach i Świnoujściu, gdzie biorąc dwukrotnie udział w festiwalu Fama, zdobył nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej w 2012 i wyróżnienie „Dostaliby nagrodę, gdyby w zeszłym roku nie dostali Trytona” w 2013. Teledysk do utworu „Meat Me At The Love Parade” zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowe Zwierciadła w Ostrołęce i nominację do Nagrody YACH w kategorii Innowacja. W maju 2014 zespół zdobył główną nagrodę na Nowodworskim Festiwalu Rockowym.

Skład: Michał Głowacki – wokal, Mateusz Urbański – bas, Paweł Kowalski – perkusja

www.facebook.com/latajacepiesci
www.youtube.com/user/LatajacePiesci/videos

© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Paweł Czarnecki

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. Chcemy być po prostu! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści”.© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Paweł Czarnecki© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Paweł Czarnecki© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Paweł Czarnecki

© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko

© Fama – Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Paweł Czarnecki, Piotr Morytko

WERDYKT

Organizatorzy i jurorzy festiwalu Fama pragną serdecznie podziękować zespołowi LATAJĄCE PIĘŚCI za kawał dobrej roboty. Od początku do końca!