KAZIO SPONGE – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

KAZIO SPONGE – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

Kim jest Kazio Sponge? Sam o sobie mówi „freak” i „hipster”. Jedni mówią o nim: „kochany, uroczy zbój”, a inni: „mały, zarozumiały, rozpieszczony bachor”, „cwaniaczek”. Nie ma pytania, na które nie znalazłby odpowiedzi. Kazio Sponge – gąbkowe dziecko Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu – to najbardziej wygadana lalka, która przełamuje granice teatralności. Powstał w 2009 i od tego czasu wraz ze swoją mamą – Anną Makowską-Kowalczyk – przemierza Polskę i pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach. Nie usiedzi na miejscu i wszędzie go pełno.

Kazio Sponge to 52-centymetrowy, sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki, z zaawansowaną wadą wymowy. Kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu. Nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie, nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem (jest kibicem WKS-u Śląsk), ale na razie zajął się muzyką. Gra na papierowej gitarze i cymbałkach, często śpiewa – nawet kawałki z najwyższej półki.

Mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego – przecież gąbka wiele chłonie. Marzy o stworzeniu własnej korporacji, którą chce prowadzić z przymrużeniem oka i na przekór modelowi korporacji XXI wieku (ma już swój numer telefonu, a nawet dowód osobisty). Jego otwarta natura i pogodne usposobienie sprawiają, że na twarzach ludzi zawsze pojawiają się uśmiechy.

www.facebook.com/kaziosponge
www.youtube.com/user/kaziosponge/videos© Kazio Sponge© Kazio Sponge

Fot © Kazio Sponge

Curriculum Vitae | Spektakle: „Kazio Sponge – Sosiński Show”, „Kazio, co to za bajka? Czyli Kopciuszek inaczej”, „Pobaw się ze mną”, „Kazio w krainie lalek”. Festiwale: Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Wrocław 2013, Festiwal Małych Prapremier Wałbrzych 2013, Festiwal Teatralna Karuzela Łódź 2013, Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych Wrocław 2013, Festiwal Karawana Teatrów Ulicznych Oława 2012. Kazio Sponge współpracuje z Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Wrocławskim Teatrem dla Dzieci, a także Teatrem Sztuk z Wrocławia. Prowadzi festiwale teatralne, jest konferansjerem, showmanem, a także aktorem – gra w spektaklach dla dzieci i dorosłych, które produkuje jego własna „korporacja” – Kazio Sponge Corporation. Możecie go również spotkać we Wrocławiu na „Antykabarecie” w Mleczarni i w Krakowie na „Gadającym psie” w Pieknym Psie.© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

© Fama – Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko, Joanna Kurdziel-Morytko

WERDYKT

Wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU – za wysoki poziom prezentacji – w kategorii sztuki sceniczne otrzymują: AGNIESZKA KOGUCKA za rolę w spektaklu „Paw królowej”, KAZIO SPONGE, GRUPA PASZKOT.

VIDEO