KAROLINA MEŁNICKA – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

KAROLINA MEŁNICKA – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, studentka grafiki, specjalność: multimedia, na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. W latach 2009-2011 zajmowała się performensem literackim i melorecytacją tekstów poetyckich. Była wokalistką i autorką tekstów zespołu Videoturisten. Za twórczość poetycką wyróżniona m.in. I Nagrodą IV Manifestacji Poetyckich w Warszawie. Swoją sztukę definiuje jako społecznie zaangażowaną, do której używa szerokiego spektrum literackich i plastycznych mediów. Interesuje się rolą symbolu i metafory. Jej działania w obszarze sztuk wizualnych to próby przeniesienia treści literackiej na grunt znaku plastycznego.

www.karolinamelnicka.blogspot.com
www.karolinamelnicka.tumblr.com© Karolina Mełnicka – „Polska burka”© Karolina Mełnicka – „Polska burka”© Karolina Mełnicka – „Polska burka”© Karolina Mełnicka – „Polska burka”

Fot © Karolina Mełnicka – „Polska burka”

WERDYKT

Wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU – za wysoki poziom prezentacji – w kategorii sztuki wizualne otrzymują: KINGA DALSKA za film „Obcy człowiek”, KAROLINA MEŁNICKA za film „Polska Burka” oraz LUCYNA ARCIMOWICZ, ANNA GOLIŃSKA, MICHAŁ GROCHOWIECKI, SZYMON PIASTA – autorzy festiwalowych murali.

VIDEO