GRUPA PASZKOT – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

GRUPA PASZKOT – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

Grupa powstała w Warszawie pod koniec 2011. Od tamtego czasu zrealizowała trzy programy: „Truchło”, „Bonifacja” i „Bajka o głupim Adasiu, czyli Beatrycze nie ma, ale też jest fajnie”, który brał udział m.in. w Międzyuczelnianym Przeglądzie Kabaretowym Klamka w Krakowie. Dodatkowo od czasu do czasu występuje również z „Paszkotowymi piosenkami”. W 2014 grupa brała udział w Konkursie Piosenki Przeglądu Kabaretów PAKA. Od początku 2013 współpracuje z Tomaszem Podsiadło (Kabaretus Fraszka) oraz Domem Kultury Śródmieście i klubem Domu Kultury na Hożej, gdzie regularnie bierze udział w przymiarkach kabaretowych.

BAJKA O GŁUPIM ADASIU, CZYLI BEATRYCZE NIE MA, ALE TEŻ JEST FAJNIE to jak na kabaretowe warunki program-dziwadło – program literacki, absurdalny, bazujący na inteligentnym poczuciu humoru, który wymaga od widza ruszenia głową. To historia iście dantejskiej wędrówki 15-letniego Adasia Niezgułki przez piekło klatki schodowej i okresu dorastania. Jak wygląda współczesny świat, z którym musi zmierzyć się Adaś? Kim jest Alojzy, demoniczny chłopiec-robot? I gdzie jest Beatrycze, kiedy jej nie ma? Program nie odpowiada na wszystkie te pytania, ale bardzo się stara.

Skład: Kamila Polińska, Maciej Duklewski, Julia Machnowska, Karolina Pańczyk, Patrycja Zięcina

www.facebook.com/GrupaPaszkot
www.youtube.com/channel/UCR-10ebINrUeoeDKlUGVnIA/videos© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko

Paszkot (Turdus viscivorus) – Średni ptak śpiewający z rodziny drozdowatych. Duża płochliwość i dość skryty tryb życia sprawiają, że człowiek go nie zauważa. Śpiewa donoście i melancholijnie, sucho, twardo i wabiąco („sznerr sznerr” lub „tr tr”). Zaczyna śpiewać już w lutym i robi to również przy brzydkiej pogodzie. Gatunek ten jest na terenie Polski objęty ścisłą ochroną.© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko© Fama - Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko

© Fama – Międzynarodowy Kampus Artystyczny, The International Artistic Campus, fot. Piotr Morytko

WERDYKT

Wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU – za wysoki poziom prezentacji – w kategorii sztuki sceniczne otrzymują: AGNIESZKA KOGUCKA za rolę w spektaklu „Paw królowej”, KAZIO SPONGE, GRUPA PASZKOT.

VIDEO