DANIEL DURLAK – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

DANIEL DURLAK – wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU

Dziennikarz, ma na swoim koncie współpracę z portalami kulturalno-lifestyle’owymi Whtvr.pl, future-bass.pl, Don’t Panic, Laif i VICE. Doświadczenie: tworzenie artykułów o tematyce kulturalnej i komunikatów PR, organizacja eventow i obsługa social media.

BARD NA NASZE CZASY | zapowiedź koncertu Skubasa | pobierz: FAMIASTO 2014-1
„Działanie polskiego rynku muzycznego w wielu wypadkach można określić jako kuriozalne. Ciężko znaleźć inne słowo w momencie, w którym obserwujesz jak wiele ciekawych projektów przepada w czeluściach tandety, radiowej konfekcji i nieudolnego naśladowania dawno już przebrzmiałych tematów. Na szczęście na horyzoncie pojawiają się debiutanci ze świeżym podejściem do sprawy”

KIEDYŚ TO BYŁO… | co myślą o festiwalu mieszkańcy Świnoujścia | pobierz: FAMIASTO 2014-3
„Na terenie Oflagu czas płynie inaczej. Wszyscy żyją tutaj FAMĄ. Z jednej strony performance, z drugiej próba zespołu, z trzeciej zaś wspólna zabawa i zawieranie nowych znajomości. Wieczorami tłumnie zmierzają do miejsc, w których odbywają się występy. Ale to tylko jeden punkt widzenia. Aby spojrzeć na wydarzenie z szerszej perspektywy, postanowiłem sprawdzić, jak żyje FAMĄ Świnoujście. Interesowało mnie, co myślą na temat festiwalu tutejsi mieszkańcy. Czy zauważają jego obecność w miejskiej przestrzeni? Czy oceniają go pozytywnie czy też negatywnie? Jak było kiedyś, a jak jest dziś?

DISCO DLA SMUTASÓW | kilka słów o zespole Co-Sovel | pobierz: FAMIASTO 2014-4
„Jak wspominałem, już za chwilę pojawi się okazja, aby sprawdzić, jak Co-Sovel poradzili sobie z nagraniem debiutanckiej płyty. Mam nadzieję, że niebawem zespół będzie wymieniany jako flagowy „polski towar eksportowy” obok takich projektów jak Kamp, Rebeka czy wspomniana Julia Marcell. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo przecież, że najlepsze piosenki na parkietach, to piosenki smutne.”Daniel Durlak © fot. Natalia KowalczykDaniel Durlak © fot. Marta Marciniak

Fot © Natalia Kowalczyk, Marta Marciniak

WERDYKT

Wyróżnienie i tytuł LAUREATA FESTIWALU – za wysoki poziom prezentacji – w kategorii dziennikarstwo otrzymuje: DANIEL DURLAK.

VIDEO