FOTOGRAFIA, TANIEC, ORKIESTRA, IMPRO – PRACUJĄCA NIEDZIELA NA FAMIE

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

© Marcin Masecki

FOTOGRAFIA, TANIEC, ORKIESTRA, IMPRO – PRACUJĄCA NIEDZIELA NA FAMIE

W niedzielę na Warszowie zabawa z Polskim LNG, a na Uznamie kolejne artystyczne szaleństwa Famy.

Dziś dwie akcje grupy happeningowej Kakało. O 12:00 na parkingu przy ul. Chrobrego 9 – TIGERS MIND – improwizacja muzyczna. A o 17:00 na placu Wolności happening OPŁATY: „Dzielimy się. Czasem z potrzeby serca, czasem z przymusu, czasem z przypadku. Dajemy, oddajemy, zabieramy, przekazujemy. Czym jest dzielenie się? Z jakich okazji się dzielimy? Kiedy i czym chcemy się dzielić? Kto podzieli się z nami?”.

Famowska wystawa „Ziemia obiecana” w Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 zostanie dopełniona efektami pracy sekcji fotograficznej. Tym razem młodzi fotografowie pracujący pod kierunkiem Tomka Sikory pokażą ARTYSTYCZNY WIRUSA FAMY czyli to, co wyróżnia Famę na tle innych wydarzeń, co sprawia, że tak łatwo się od niej uzależnić. Wernisaż o godzinie 18:00.

Niedzielny wieczór to wydarzenia w niezwykłej przestrzeni Hali Basenu Północnego. Na początek wieczoru, o 19:30, wystąpi teatr tańca – Yun Ju Chen i Ying Yun Chen ze spektaklem TRÄUME SIND SCHÄUME. O 20:00 wyjątkowe wydarzenie – specjalnie powołana dla Famy ORKIESTRA DĘTA. W repertuarze „Zwycięstwo Wellingtona” Ludwiga van Beethovena (rekonstrukcja oryginalnej wersji – prawykonanie) i Symfonia nr 1 „Zwycięstwo” Marcina Maseckiego – kompozycja napisana pierwotnie dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska: Rewolucje”. Orkiestrę poprowadzi Marcin Masecki – artysta dobrze znany Famowiczom, laureat Paszportu Polityki i jedna z najbardziej twórczych postaci polskiej sceny muzycznej.

Na koniec jak zwykle trafiamy do Klubu Scena. Tutaj o godzinie 22:00 widzów rozbawiać będą członkowie INICJATYWY SCENICZNEJ FRUU, godzinę później na scenie pojawi się SUZIA czyli Zuzanna Kłosińska i jej set muzyczny oprawiony w historie i liczne komentarze, zrealizowany przy użyciu gitary, loop stacji i kolegów znalezionych na terenie Oflagu. O północy zacznie się drugie już famowskie jam session.

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia FAMY – wstęp wolny.

« »