SYNOPTYCY FAMY: BĘDZIE NIEŹLE

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

© Fama Międzynarodowy Kampus Artystyczny The International Artistic Campus © fot. Martyna Woch

SYNOPTYCY FAMY: BĘDZIE NIEŹLE

Synoptycy prognozują na weekend dla Świnoujścia 24 stopnie Celsjusza, słońce, brak opadów oraz wiatr 9 km/h. Organizatorzy Famy na weekend przewidują kilkanaście artystycznych wydarzeń o niepoliczalnej sile atrakcyjności i kreatywności.

Wracamy na Uznam. W sobotę w samo południe (12:00) Fama znów powie, a dokładnie zaśpiewa DZIEŃ DOBRY. Ponownie klientom Zielonego Rynku pod Zegarem. Na zaprzyjaźnionym targowisku pojawią się dwaj Jakubowie z Perduo VNC, którzy pokazują rozrywkowe oblicze instrumentów smyczkowych oraz Zbyszek Kowalczyk ze swoim korzennym bluesem.

O 16:00 Fama trafi do aresztu… Spokojnie, tylko na czas wydarzenia w ramach cyklu „Miejsca literatury” – SLAM NA WIEŻY – impreza murem podzielona w wykonaniu uczestników sekcji literackiej. Publiczność będzie mogła śledzić akcję przed więziennym murem. Godzinę później (17:00) Fama będzie prowokować drzewostan Parku Chopina do tańca. Oprawę muzyczną zapewni, zapracowany tego dnia, duet Perduo Vnc. To jedno ze zdarzeń projektu Grupy Patefon – ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE. Zaproszenie otrzymaliśmy od mieszkańców ulicy Chopina. Koncert odbędzie się w parku, naprzeciwko Kamienicy pod Kasztanami.

Z POLSKI DO POLSKI to tytuł spotkania autorskiego Michała Olszewskiego w ramach cyklu „Miejsca literatury”. Wśród gości tegorocznego wydania projektu są pisarze związani z Wydawnictwem Czarne. Michał Olszewski pisze głównie o polskiej przestrzeni i przemianach społecznych po 1989 roku. Jest autorem m.in.:  „Do Amsterdamu”, „Chwalcie łąki umajone”, „Low-tech”, „Zapiski na biletach”, „Najlepsze buty na świecie”. Spotkanie poprowadzi Darek Foks. Początek o godzinie 18:00.

Sobotnią Famę zwieńczy tradycyjnie wieczór w Klubie Scena. O 20:00 projekcja filmu FATHER0 w reżyserii Konrada Pachciarka oraz spotkania z twórcami i bohaterami. Film „Father0” to opowieść o różnych relacjach młodych chłopaków z ojcami – nieobecnymi, nieznajomymi.

Późny wieczór należeć już będzie do muzyki. O godzinie 22:00 scenę opanuje częstochowski freestylowiec i raper KARI & THE BUSKERS. A godzinę później scena w Scenie zostanie opanowana przez famowskich muzyków – czas na pierwsze jam session.

« »