ULTRA MUZYCZNIE

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

© ULTRA

ULTRA MUZYCZNIE

Fama nie zwalnia! Festiwalowy piątek to ponownie zbiór artystycznych atrakcji. Tym razem z muzyką w pierwszym szeregu, ale w kolejnych rzędach znaleźć można charakterystyczną dla Famy wielobarwną różnorodność.

Otwarte zostały już dwie festiwalowe wystawy – w Uzdrowisku Świnoujście („Japonia. Sentymentalne Impresje”) i w Galerii Sztuki Współczesnej ms 44 („Ziemia obiecana. Podróż do granic Utopii”). Obie ekspozycje dostępne są przez cały czas trwania Famy.

Bez wytchnienia pracują wciąż famowi animatorzy odpowiedzialni za cykl FAMA DZIECIOM. To oni tradycyjnie rozpoczną festiwalowy dzień na Warszowie. Tym razem zapraszają najmłodszych do udziału w zabawach plastycznych „Pomaluj swój świat, coś nowego ze starego”. Początek o godzinie 11:00.

Po południu nadmorska Promenada żyć będzie w rytm muzyki dobywającej się z Muszli Koncertowej. Od godziny 17:00 na scenie prezentować się będą zespoły z programu konkursowego Famy. Jako pierwszy o uznanie publiczności i jurorów zabiegać będzie grupa KARI & THE BUSKERS. Po nich scenę opanuje trzech zwariowanych typów z grupy FRANKENSTEIN CHILDREN. Zwieńczeniem muzycznego tryptyku w Muszli Koncertowej będzie koncert zespołu TSAR oferującego połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki.

Wieczorne wydarzenia Festiwalu jak zwykle w Klubie Scena, start o 20:30. Cykl rozpocznie warszawska grupa kabaretowa NIPLODRAM, która zaprezentuje pełnowymiarowy spektakl satyryczny „Telewizja za trzy grosze”. Artyści zabiorą widzów do studia telewizyjnego, w którym zobaczą jak niczego niespodziewająca się, wyrwana z łóżka w środku nocy osoba zostanie wrzucona w wir telewizyjnych przygód.

O 22:00 zagra znany z ubiegłorocznej edycji Famy zespół PERDUO VNC czyli dwóch Jakubów – Bańdur i Gucik. Ten pierwszy gra na skrzypcach, drugi na wiolonczeli. Chcą pokazać rozrywkowe oblicze instrumentów smyczkowych i dowieść, że na gruncie muzyki „niepoważnej” w niczym nie ustępują instrumentom dętym, gitarom, czy perkusji.

Piątkowy artystyczny korowód zakończy swój marsz muzyką krakowskiego kolektywu wyśmienitych artystów ULTRA. Grupa jest związana z doskonale znaną famowiczom Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Grają muzykę spektakularną, a krytycy określają ich “wybuchniętą siekierą na gruzowisku i płonącą”. Początek ich występu o 23:00.

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!


« »