KONCERT MELI KOTELUK JEST ZA DARMO (tytuł zainspirowany setkami pytań widzów i nie tylko…)

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

MELA KOTELUK © fot. Honorata Karapuda

KONCERT MELI KOTELUK JEST ZA DARMO (tytuł zainspirowany setkami pytań widzów i nie tylko…)

Warto wracać – jak Mela Koteluk – na Famę. Ale przecież wielu jest tych, którzy są w Świnoujściu po raz pierwszy.

Swój artystyczny ślad w Restauracji Hamaki zostawią dziś debiutujący na Famie muzycy z duetu Pangraj z Poznania. Ich koncert (14:00) to kolejna odsłona projektu ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE czyli prezentacji artystycznych w miejscach wskazanych przez mieszkańców Świnoujścia i na ich zaproszenie. Muzyka zespołu Pangraj inspirowana jest szeroko pojętym folkiem, niewątpliwym atutem są autorskie teksty, z nutą humoru i ironii, w których muzycy poruszają tematy społeczne.

Kolejna propozycja to wydarzenie całkowicie bez precedensu w historii miasta na 44 wyspach. Na zaproszenie ZACHODNIOPOMORSKIEJ INICJATYWY TEATRALNEJ do Świnoujścia przybędzie wyjątkowy gość. W kuluarach Festiwalu krążą pogłoski, że jest to wybitna gwiazda filmu, lecz nazwisko wciąż owiane jest tajemnicą. Sława gościa jest jednak tak wielka, że powitać go mają przedstawiciele władz miasta. Spotkanie z mieszkańcami Świnoujścia planowane jest o godzinie 16:00 na placu Słowiańskim. Cała Fama umiera z ciekawości!

Kolejne wydarzenie ma już charakter kameralny, ale równie wielce prestiżowy – startują „Miejsca literatury”. Tegoroczne wydanie poświęcone jest zagadnieniu podróży. W spotkaniach moderowanych przez Darka Foksa wezmą udział pisarze związani z Wydawnictwem Czarne. Bohaterem pierwszego spotkania będzie KRZYSZTOF ŚRODA – autor m.in. „Niejasnej sytuacji na kontynencie”, „Projektu handlu kabardyńskimi końmi”, „Podróży do Armenii i innych krajów”.

Kolejna gwiazda trzeciego festiwalowego dnia… Wieczorem na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty wystąpi MELA KOTELUK – intrygujący wokal, subtelne dźwięki, poetyckie teksty i dojrzałe aranżacje. Niezmiennie doceniana przez krytyków i uwielbiana przez odbiorców, proponuje alternatywę dla muzyki popularnej; z sukcesem udaje się jej zaistnieć z ambitnym repertuarem. Wokalistka debiutowała na Famie, była jej laureatką, brała udział w projektach sekcji wokalnej i koncertach finałowych. W swoim dorobku ma dwa albumy, które uzyskały status platynowej płyty. Jako support zagra RALPH KAMINSKY & MY BEST BAND IN THE WORLD. Uwaga! Na koncert Meli Koteluk, tak jak na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

Trzeci dzień festiwalu zakończy się tradycyjnie w Klubie Scena. Jako pierwszy zaprezentuje się FALSE MONTH (23:00) czyli zespół Krzysztofa Wojsława tworzącego utwory inspirowane jazzem, bluesem i folkiem. Tuż po nim (00:00) sceną zawładnie ZBYSZEK KOWALCZYK – legenda lubelskiej sceny muzycznej i jego blues-rock-funk-folk czyli „wszystko to, co lubi zagrać i zaśpiewać”.

« »