ULTRA – KONCERT

45. FAMA | Świnoujście, 17-29 VIII 2015
Międzynarodowy Kampus Artystyczny | The International Artistic Campus

  • Data 21.08.2015
  • Godzina 23:00
  • Adres ul. Armii Krajowej 3, Świnoujście
  • Miejsce JAZZ CLUB CENTRAL'A – SCENA

Krakowski kolektyw wyśmienitych artystów pochodzących z różnych środowisk, którzy spotykają się wspólnie na scenie, by popuścić wodze fantazji. Grupa jest związana z Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Zespół, ozłocony tryumfami, postanowił wprowadzić zupełnie nową jakość do imprez masowych. Już sam debiut okazał się spektakularnym sukcesem.

Grupa ULTRA powstała z końcem roku 2012, kiedy to SMKKPM dostało propozycję, by zagrać na Zacieraliach. Warunek był jeden: ma być mocno. Do składu dołączył więc perkusista oraz DJ. Uczestnicy prestiżowego festiwalu twórczości żenującej Zacieralia połamali ręce od oklasków, a peleton gwiazd dobrej muzyki rozrywkowej zdarł gardło na komplementach. Potem było już tylko lepiej. Z okazji koncertów krakowskie kluby zaczęły pękać w szwach. Zespół grał m.in. w modnym, hipsterskim klubie Pixel, szanowanym klubie muzycznym The Stage oraz najbardziej obleganej imprezowni w mieście – klubie Rozrywki 3. ULTRA to banda rozwrzeszczanych łobuzów, sięgających po mikrofony, instrumenty i wszelkie inne środki na granicy legalności. Ta 6-osobowa machina do produkcji dobrej zabawy nie boi się żadnego gatunku muzycznego, a ich teksty dotykają tematów najważniejszych: miłość, apokalipsa, zwierzęta, prehistoryczne gady. Pochodzą z samego serca żartcore’u, jednak nie trzymają się żadnej z etykiet. Grają muzykę spektakularną. Krytycy muzyczni określają ich styl słowami: “wybuchnięta siekiera na gruzowisku i płonie/disco”.

SKŁAD | Mateusz Marek – wokal, gitara / Aleksander Czerkawski – wokal, gitara / Michał Zachariasz – klawisze / Piotr Wykurz – perkusja / Marcin Pater – DJ / Magdalena Matyka – wokal

www.facebook.com/ultraxbang
www.soundcloud.com/ultraxbang
www.youtube.com/user/smkkpmULTRA

VIDEO